نتایج جستجو برای عبارت :

هم معنی تمام واژه های فارسی هشتم

دانلود تمام فرمول های ریاضی هشتم 
-
تمام فرمول های ریاضی هشتم : با درخواست های بسیاری که در روز های گذشته از طرف دانش آموزان عزیز و کاربران گرامی سایت نمره برتر داشتیم تصمیم گرفتیم تا فرمول های مهم ریاضی هشتم را به صورت کامل در اختیار شما قرار دهیم. در این فرمول ها شما میتوانید به صورت فصل به فصل کتاب ریاضی را مشاهده نمایید.

ادامه مطلب

طرح درس سالانه ادبیات فارسی هشتم دوره اول متوسطه 
برای خرید فایل ورد و قابل ویرایش این طرح درس سالانه که مربوط به ادبیات فارسی هشتم از دوره متوسطه اول می باشد بر روی دکمه خرید و دانلود کلیک ...

طرح درس سالانه کتاب ادبیات فارسی هشتم متوسطه -سایت علمی 
معرفی طرح درس : طرح درس سالانه کتاب ادبیات فارسی هشتم متوسطه نام کتاب ... تا وارد صفحه خرید و دانلود سایت علمی و پژوهشی آسمان شوید . ... همچنین می توانید سایر طرح درس های فارسی متوسطه او
کاش می‌توانستم از تمام واژه‌نامه‌‌های دنیا دو کلمه‌ی «زن» و «مرد» را حذف کنم. بعد تمام متضادهای دوتایی دیگر را. تمام مرزهایی که دو واژه را از هم دور نگه‌داشته برمی‌داشتم، خٰم میکردم تا یک حلقه شود. هربار که از یک نقطه‌ آغاز میکردم و دور میزدم، هم «زن» وجود داشت، هم «مرد» هم هزار «؟» رنگارنگ دیگر. چنین شکل مهربانی است دایره. بی‌آغاز، بی‌پایان، کاملا همگون و بی‌برتری. 
واژه عنصری است جادویی، لشکری قدرتمند و پرشکوه که هم تفرقه‌ می‌آفری
Spongebob Squarepants S08 1080p,اسپونگ باب,باب اسفنجی,دانلود باب اسفنجی,دانلود تمام فصلهای باب اسفنجی,دانلود تمام قسمتهای باب اسفنجی,دانلود سریال Spongebob Squarepants,دانلود فصل 8 کارتون باب اسفنجی,دانلود فصل هشتم باب اسفنجی,دانلود کارتون باب اسفنجی فصل هشتم,سریال باب اسفنجی,سریال باب اسفنجی فصل 8,فصل هشتم کارتون Spongebob Squarepants,کالکشن کامل باب اسفنجی,
ادامه مطلب
قسمت دوم فصل هشتم گیم اف ترونز از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
آنچه در قسمت 2 فصل هشتم سریال گیم اف ترونز می بینیم
Death has many The final season of Game of Thrones airs Sundays on. ۵ پیش‌ دماغ هیجان‌انگیز به هدف زمان هشتم مجموعه گیم آف ترونز بازی کلاه و تخت دور بخش آغاز زمان هشتم ۵۴ و ۵۸ دقیقه هستند و بخش سوم یک زمان است و سر توقف ٔ ۱۸ ماهه میان زمان ماقبل آخر و این زمان اینترنت پرشده.
ادامه مطلب
 در این لیست برای شما قصد داریم تا گام به گام هشتم را به صورت رایگان به شما معرفی کنیم 
جواب فعالیت های ریاضی هشتم  
در این قسمت گام به گام ریاضی هشتم را برای شما قرار داده ایم . در گام به گام ریاضی هشتم جواب تمام فعالیت ها و پرسش های درسی داده شده است.
همچنین شما میتوانید جواب فعالیت های ریاضی هشتم را به صورت رایگان و PDF دریافت نمایید
جواب فعالیت های علوم هشتم 
 مطلب دیگری که میخواهیم به آن بپردازیم مربوط به درس علوم میباشد . شما در این لینک می
سوالات فصل به فصل علوم هشتم با جواب
نمونه سوالات علوم هشتم PDF
فرمت PDF + لینک دانلود مستقیم قرار گرفت
نام درس : علوم | موضوع : نمونه سوال | نویسنده : –
منتشر شده در نمره برتر | پایه و رشته : پایه هشتم

نمونه سوالات علوم هشتم فصل به فصل : امروزه با نزدیک شدن به امتحانات دانش آموزان نگران سختی یا آسانی امتحانات هستند . ما برای شما مجموعه ای از نمونه سوالات فصل به فصل علوم هشتم را قرار داده ایم که شما عزیزان میتوانید با دریافت نمونه سوالات علوم ه
دانلود گام به گام ریاضی هشتم
گام به گام کامل ریاضی پایه هشتم
گام به گام کامل ریاضی هشتم : امروزه داشتن گام به گام یکی از مهم ترین ابزار ها برای ادامه تحصیل میباشد . در این پست میخواهیم تا گام به گام ریاضی هشتم را به شما معرفی کنیم . در این گام به گام جواب پرسش ها و فعالیت های ریاضی هشتم داده شده است .
ادامه مطلب
پاورپوینت مطالعات اجتماعی پایه هشتم درس 3
دانلود پاورپوینت مطالعات اجتماعی پایه هشتم درس 3، در 26 اسلاید. بخشی از متن فایل: حکومت کشور ما جمهوری اسلامی است در این اخبار شما به واژه های دولت، وزیر و وزارت بر می خورید رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است و ریاست قوّه مجریه را بر عهده دارد. رئیس جمهور برای مدت چهار سال با رأی مستقیم مردم ..
دانلود کامل قسمت هشتم 8 سریال دل به کارگردانی منوچهر هادی, دانلود کامل قسمت هشتم 8 سریال دل پخش شده 2 بهمن ماه 98 با لینک مستقیم رایگان کم حجم کیفیت بالا عالی بلوری 4k, دانلود کامل قسمت هشتم 8 سریال نمایش خانگی ایرانی دل جدید بدون تگ آرم تبلیغاتی و نیاز به خرید اشتراک ویژه با ترافیک نیم بها دانلود کامل قسمت هشتم 8 سریال

ادامه مطلب
دانلود گام به گام علوم هشتم
گام به گام علوم هشتم

گام به گام علوم هشتم : امروز در سایت نمره برتر میخواهیم تا گام به گام علوم هشتم را به شما معرفی کنیم . در این کتاب جواب فعالیت های درس علوم قرار گرفته شده است ، همچنین گام به گام هشتم درس علوم به صورت PDF و کاملا رایگان قابل دریافت میباشد. گام به گام هشتم را میتوانید به صورت رایگان دریافت نمایید
ادامه مطلب
من واژه ای را می شناسم
واژه ای سرشار از معجزه
واژه ای که بلندت می کند
وادارت میکند که تلاش کنی
واژه ای که باخودش
رویاهایی رادر ذهنت می آفریند
و خودش میگوید که این رویاها
دست یافتنی اند
زیرا من وجود دارم 
من در میان شب تار
در تاریکی یک غار
در هوای تار و
حال زار
وجود دارم
من همیشه و در هر حال
در اطراف تو پرسه زنان
و قدم زنان
هستم
اما تو
زمانی که به من پشت کنی
زندگی ات خاکستری خواهد شد
آنگاه است که خواهی مرد 
زیرا آدمی بدون امید می میرد...
معنی لغات فارسی هشتم
هم معنی تمام واژه های فارسی هشتم
فرمت PDF + لینک دانلود مستقیم قرار گرفت
نام درس : فارسی | موضوع : معنی کلمات | نویسنده : نمره برتر
منتشر شده در نمره برتر | پایه و رشته : پایه هشتم

معنی لغات فارسی هشتم : امروز هم برای هشتمی های دوست داشتنی یک جزوه بسیار عالی از درس فارسی فراهم کرده ایم. درس فارسی دارای واژه ها و شعر های بسیاری میباشد. در مطالب قبلی معنی شعر های فارسی هشتم را برایتان قرار داده بودیم.
جان بابا عمه آمد از حرم زخم فرقت را بپوشان اکبرم خیز از جا ، آبرویم را بخر عمه را از بین نامحرم ببر شب هشتم محرم جوانی برای همه آغاز سرکشی‌های نفس و دل سپردن به خوشی‌های دنیوی است، اما اگر دل جوان مؤمن به خدا متصل باشد و به محبت اهل بیت(علیه السلام) …
نوشته درس شب هشتم محرم اولین بار در شهید محمد مهدی لطفی نیاسر. پدیدار شد.
سوالات درس اول مطالعات هشتم
مطالعات اجتماعی هشتم

1 -تعاون یعنی چه؟ تعاون به زبان ساده یعنی همکاری و یاری رساندن به یکدیگر. 
2 -انسان ها در برابر چه چیزها و چه کسانی مسئول هستند؟ ما انسان ها در مقابل خداوند متعال،نسبت
به خود،دیگران و محیطی که در آن زندگی می کنیم مسئول هستیم.
ادامه مطلب
دانلود کامل قسمت هشتم سریال پایتخت 6 اثری از سیروس مقدم, دانلود کامل قسمت هشتم سریال پایتخت 6 پخش شده جمعه 7 فروردین 99 با لینک مستقیم رایگان کم حجم کیفیت بالا عالی بلوری 1080p HD, دانلود کامل قسمت هشتم سریال کمدی جذاب پایتخت 6 جدید بدون تگ آرم تبلیغاتی و نیاز به خرید اشتراک ویژه دانلود کامل قسمت هشتم سریال

ادامه مطلب
 دانلود نمونه سوالات نگارش هشتم
نمونه سوالات هشتم
دانلود از سرور های قدرتمند نمره پلاس
در این مطلب از نمونه سوالات هشتم قصد داریم تا برای شما عزیزان کلاس هشتمی ، نمونه سوالات درس نگارش را قرار دهیم . نمونه سوالات نگارش هشتم با جواب میباشد همچنین اینبار نمونه سوالات نوبت اول نگارش هشتم را برای شما قرار داده ایم که در آینده برای شما نمونه سوالات نگارش هشتم نوبت دوم را نیز قرار خواهیم داد .
دانلود در ادامه مطلب ....
ادامه مطلب
سوالات علوم هشتم نیمه دوم سال 98

در این پست از وبلاگم براتون سوالات علوم هشتم نیمه دوم سال 98 سوالات خوبیه برای یکی از مدارس تهران است

برای دانلود این سوالات روی لینک زیر کلیک کنید

حجم 643 کیلوبایت است

دانلود 

امیدوارم که خوشتون اومده باشه
سوالات ریاضی هشتم خرداد ماه سال 98

دراین مطالب از وبلاگم براتون سوالات ریاضی هشتم خرداد ماه سال 98 رو آماده کردم میتوان در ادامه مطلب آن را دانلود کنید

جهت دانلود سوالات روی لینک زیر کلیک کنید

حجم 2.15 مگابایت

دانلود

امیدوارم که خوشتون اومده باشه
با سلام و احترام،
بعضی از پرسش های سری هشتم اشکالات جزئی داشت که رفع شد و می توانید نسخه تصحیح شده آنرا از اینجا دریافت نمایید. در پست مربوط به تمرین های سری هشتم نیز فایل تصحیح شده قرار داده شده است.
لطفا حل تمرین های سری هشتم را از اینجا دریافت نمایید. شایان ذکر است این فایل فشرده رمزنگاری شده است.
لطفا برای کمک به آموزش بهتر این درس رمز فایل یا فایل های دانلود شده را به هیچ عنوان در اختیار دانشجویان بعدی این درس قرار ندهید.
شاد و پیروز باشید.
درس قرآن هشتم (دبیر آقای یعقوبی) را از فایل زیر دریافت کنید. آن را مطالعه کرده و فعالیتهای مورد نظر دبیر که در آن مطرح شده است را به دقت انجام دهید. پس از تعطیلات این فعالیت ها باید به دبیر تحویل داده شود.

برای دانلود فایل اینجا کلیک کنیدعنوان: قرآن پایه هشتم - صفحه 80 تا 84حجم: 227 کیلوبایت 
انشالله جلسه بعد ازهمین درس هشتم آزمون کتبی بعمل می آید. لطفاًکلیه فعالیت های اول ودوم دردفترتکالیف نوشته شود.

باآرزوی سلامتی وموفقیت.  یعقوبی
اسامی داوطلبان شورای دانش آموزی دبیرستان علامه دهخدا
سال تحصیلی99-98

ردیف
نام ونام خانوادگی
پایه

1
آناهیتا احمدیان
هفتم

2
زهرا لله گانی
هفتم

3
حسنا فاضلیان
هشتم

4
سیده سمیه حجازی
هفتم

5
نازنین نیک اخلاق
هشتم

6
شمیلا موسایی
نهم

7
مبینا خباز
نهم

8
غزل مومنی
هفتم

9
یکتا محمدی
هشتم

10
محدثه قائدامینی
هفتم

11
نگین نورمحمدیان
هفتم

12
هانیه ترکی
هفتم

13
فاطمه کریمیان
هفتم

14
ساجده بیژنی نسب
هفتم

15
کیمیا سلیمی
هفتم

16
بهارحامدی
هفتم

17
شما اما اگر توانستید ببوسید تمام گونه‌های از گریه خیس شده را؛ به‌خصوص اگر هوا سرد و تاریک بود و برف می‌بارید. ببوسید تمام چشمان از انتظار کم‌نور شده را. تمام لب‌های مشکوک به بوسه را. تمام دست‌های پاک آلوده شده به تن یار را. تمام قلم‌های از معشوق نوشته را. تمام چین‌های افتاده از انتظار بر پیشانی‌ها را. من نتوانستم اما اگر شما توانستید ببوسید تمام زخم‌های عاشقان را؛ که از بوسیدنی‌تر در جهانمان وجود ندارد...
دانلود سوالات انگلیسی هشتم نیمه اول سال  97

در این مطلب از وبلاگم براتون سوالات زبان انگلیسی سال هشتم برای یکی از مدارس تهران گذاشتم  امیدوارم که خوشتو بیاد 

جحت دانلود روی لینک زیر کلیک کنید 
دانلود

امیدوارم که از این سوالات خوشتو اومده باشه 
 دانلود نمونه سوالات زبان انگلیسی هشتم
نمونه سوالات هشتم
با توجه به درخواست هایی که داشتیم اینبار برای شما عزیزان نمره پلاس قصد داریم تا نمونه سوالات زبان انگلیسی هشتم با جواب را جهت دانلود قرار دهیم . همانطور که گفته شد نمونه سوالات زبان انگلیسی هشتم با جواب مبیاشد و برای شما عزیان قراهم شده است . در این مطلب نمونه سوالات زبان انگلیسی هشتم نوبت اول قرار گرفته که در اینده برای لینک نوبت دوم درس زبان ان
 دانلود نمونه سوالات پیام های آسمانی هشتم
دانلود نمونه سوالات هشتم با جواب
یکی از بهترین نمونه سوالات هشتم را در این ساعت از روز برای شما عزیزان و کاربران دوست داشتنی نمره پلاس آماده کرده ایم . در این مطلب نیز برای شما نمونه سوالات پیام های آسمانی هشتم نوبت اول و دوم را میخواهیم قرار دهیم . نمونه سوالات پیام های آسمانی هشتم با جواب میباشد که شما عزیزان میتوانید در قالب یک فایل فشرده آن را دریافت نمایید
سلام و عرض ادب.فایل سوالات ریاضی هشتم فصل اول و دوم جهت استفاده دانش آموزان ارسال می شود.با تشکرصرامی

این سوالات را در برگه ای بنویسید و بدقت پاسخ دهید. اولین روز بازگشایی مدارس به دبیر مربوطه تحویل دهید. 

برای دانلود فایل اینجا کلیک کنیدعنوان: ریاضی هشتم - فصل اول و دوم - آقای صرامیحجم: 4.85 مگابایت 
Shirazart.blog.ir 
*اطلاق لفظ مینیاتور : به معنای عام یا خاص واژه مینیاتور که بنگریم این لفظ در مورد نقاشی شیوه ی ایرانی مصداق ندارد .
* این واژه به معنای ریز نقش است .
* واژه ی (miniature) را اروپائیان عموماً در مورد تک چهره های کوچکی که در سده ی هجدهم. م روی عاج با آبرنگ نقاشی می شد بکار می بردند.( در اینصورت گویا : از ریشه minuere به معنای کاستن و کوچک کردن مشتق شده است ( که در این صورت ، احتمالاً از کلمه ی لاتین ( miniare) یعنی رنگ کردن با سرنج ریشه گرفته است .
احساسم را به دار آویخته ام
انتظار برای لحظه ای نگاه تو
آب می کند شمع سوزان درونم را
واژه های دوست داشتنی
سالهاست که به حبس ابد محکوم شده اند
هنگامه های دوست داشتنت
نگاهم کور می شود
پشت تبلور یک حس مبهم
و تو را تکرار میکنم
در آهستگی زمان
سهم من از تمام تو
آرزوی تک واژه های پر از ابهام بود
حرف هایی که فاصله دار
حس بی جان مرا خراش می داد
پ ن: به وقت فراموشخانه
برای رخ ها، عرض های هفتم و هشتم به مثابه ارض موعود است! این را هر شطرنجبازی با کمی تجربه می داند لذا طبیعی است که هر شطرنجبازی در فکر استقرار رخ های خود در این عرض ها باشد اما چگونه...
استاد بزرگ نایجل دیویس در این درس در اینباره بحث می کند...
ادامه مطلب
دانش آموزان عزیز:
سوالات از درس های 1 تا 6 زبان انگلیسی کلاس هشتم هست 
نام و نام خانوادگی و کلاس تان حتما باید ذکر شود تا بتونید به سوالات دسترسی داشته باشید
ضمنا هر دانش آموز فقط میتواند یکبار به سوالات پاسخ دهد 
نمرات اخذ شده در دفترنمره ثبت خواهد شد 

با کلیک بر روی لینک زیر  وارد  محدوده سوالات شده و به آنها پاسخ دهید
آزمون زبان انگلیسی  هشتم از درس 1 الی 6 هشتم
دانلود قسمت 7 فصل هشتم سریال گیم اف ترونز | دانلود قسمت هفتم گیم اف ترونز فصل 8 : دانلود سریال Game of Thrones فصل 8 - دانلود قسمت پنجم فصل هشتم ...
اما نباید از این واقعیت که این دانلود قسمت پنجم فصل هشتم گیم اف ترونز سریال از کتاب های نغمه یخ و اتش و چندین کتاب دیگر که تقریبا هر کتاب یکی دو فصل از ... دانلود قسمت سوم فصل 8 سریال گیم اف ترونز Game OF Thrones(بازی ...
 دانلود قسمت سوم فصل هشتم سریال Game Of Thrones که فصل آخر آن پس از دو سال منتشر شد. 
ادامه مطلب
شب هشتم محرم 
حاج آقا گفت تو زندگی ما همیشه پر از نشونه هاییه  که خدا حواسش بهت هست ، مثلا سر کلاس نشستی یهو معلم درباره موضوعی صحبت میکنه که چند روزه ذهنتو گرفته ، اون‌ موقع اگه چشماتو ببندی رو به این نشونه ها، یعنی اینکه تو‌ نخواستی ، تو قبول نکردی ، 
وگرنه خدا همیشه در خونه اش بازه ... 
امشب یکم دلم گرفته ، فقط ازتون میخوام سر دعاهاتون 
یه گوشه چشمی هم به من داشته باشید لطفا ...
یک طرف اکبر به میدان میرود 
دامن کشان ... 
شب هشتم محرم ، شب حضرت
دانلود سوالات مطالعات پایه هشتم دی ماه 97
در این مطلب از وبلاگم براتون سوالات مطالعات پایه هشتم رو براتون گذاشتم برای یکی از مدارس کرج امیدوارم که خوشتو بیاد در ادامه مطلب می تونید  این نمونه سوالات رو دانلود کنید 

جحت دانلود روی لینک زیر کلیک کنید 
حجم فایل ۱۸۹کیلوبایت 
دانلود

امیدوارم که از این سوالات خوشتو اومده باشه 

و شمس مولانا را از منبر خطابه به زیر افکند تا به او بفهماند:
نردبان این جهان ما و منیست
عاقبت این نردبان افتادنیست
لاجرم هر کس که بالاتر نشست
استخوانش سختتر خواهد شکست
مولانا از راس نردبانی بلند به زمین افکنده شد و تمام استخوانهای کبر و غرورش به سختی شکست،دشواری کنده شدن از منبر و خطابه و موعظه و پشت کردن بر شاگردان بر مولانا سخت مینمود ولی با درک اینکه هر موضوعی را میتوان از بعد دیگری هم دید این سختی را  با اغوش باز خوشامد گفت و بر دایره عشق
نه. پاک می کنم صفحه سفید را. دوباره و دوباره.بار ها و بار ها طبق معمول.واژه ها آخر کم می آورند.بارها شده است که در نوشتن و حرف زدن نا توان بوده ام.انگار بعضی چیز ها را نمی توان به واژه کشید.گاهی هم که می نویسی ، از عهده آنچه میخواهی بر نمی آیند.حتی حس می کنم بزرگ ترین نویسنده ها و واژه پرداز ها هم وقتی بهترین اثر خود را جلوی برق چشمانشان می گیرند ، حسی بهشان میگوید؛ نه این واژه ها از آنچه حس میکنم و در ذهنم میگذرد ؛ به حدی فاصله دارند.مگر می شود رنج
سوالات درس یازدهم مطالعات اجتماعی هشتم 
سوالات متن مطالعات اجتماعی هشتم

1-چه زمانی را میتوان پایان دوره ی ایران باستان دانست؟
از زمان  ورود اعراب مسلمان به کشور ما و فروپاشی حکومت ساسانی

2-همزمان با ظهور اسلام در عربستان چه کسی بر ایران حکومت می کرد واوضاع ایران چگونه بود؟
خسرو پرویز بر ایران، حکومت می کرد. او دعوت پیامبر (ص) را برایقبول اسلام نپذیرفت. وقتی خسروپرویز به دست 
پسر خود به قتلرسید، رقابت و دش
جمله برای چه چیزی ؟ (برای چی )

کازرونی : سی چه ؟
جمله این چیه؟

کازرونی :ای چِنَن ؟

واژه ببین 

کازرونی : سِی کو 
واژه شاید 
کازرونی : گاسم

واژه عصر 

کازرونی : پسین 

اصطلاح : در جایی کسی را وادار به ماندن کردن وخسته کردن

کازرونی : کُتُرُم 

اصطلاح بیخ گلو 

کازرونی : بُت خِر

دانلود قسمت 4 فصل هشتم سریال گیم اف ترونز | دانلود قسمت چهارم گیم اف ترونز فصل 8  برای دانلود قسمت چهارم فصل هشتم گیم اف ترونز کلیک کنید. بیشتر بخوانید ... دانلود زیرنویس فصل چهار سریال Game of Thrones · دانلود زیر نویس ...
دانلود فصل چهارم سریال گیم اف ترونز دانلود فصل چهارم سریال گیم اف ترونز | دانلود سریال گیم اف ترونز فصل 4 |دانلود فصل چهارم سریال بازی تاج و تخت | گات.
ادامه مطلب
چه برایم به جا گذاشته‌ای؟ که درونش هنوز غوطه ورم
این تمام غنیمتم از توست: نامه‌هایت، امید مختصرم
همه را از برم، قلم به قلم، واژه‌های تو آسمان من است
گفته‌ای از گذشته‌ها بگذر من ولی با تو باز همسفرم
می‌کشم بر تنی که می‌لرزد، یک به یک این حروف روشن را
چه حقیرند پیش این خورشید، همه ابرهای روی سرم
واژه هایت مرا بغل شده‌ و در دلم لحظه لحظه حل شده‌ و
قطره قطره مرا عسل شده‌اند، در گلوگاه بغض‌های ترم
این که تکثیر می‌شود در من، سرطان طلایی کلمات
سوالات درس 14 مطالعات هشتم
مطالعات اجتماعی هشتم درس چهاردهم

درس   14                                                              

1-چرا ازمیان سه سلسله ترک تبار ، سلجوقیان مهم تر بودند؟
الف - تأثیردر تحولات ایران و سایر سرزمین های اسلامی
 ب - وسعت قلمرو
 ج) گسترش علم ودانش هنر ومعماری
2-تشکیلات اداری و حکومتی سلجوقیان برگرفته از کدام سلسله ها بود؟
برگرفته از سامانیان و غزنویان   - البته تشکیلات آن دوره ها نیز برگرفته از نظام اداری و حکومتی ایران باس
اولین باری که رفتم راهیانشاعر شدم...بارها و بارها...شاید عاشق هم شدمکه واژه واژهمی‌نوشتمو سکووووت...هیچ کسو هیچ جمعیخلوت منو بهم نزد...خلوت آرامش بخشیکه زندگیمو خیلی تغییر دادنگاهم رونگاهم رو...نگاهم رو عوض کرد...طلبم روخواسته هام روواقعا اون اردوی راهیان 93نقطه عطف زندگیم شد...*شعرهاواژه هاخاطره ها...
دریافت
تغییرات اخیر :
گام به گام کامل ریاضی هشتم قرار گرفت
در حال آماده سازی گام به گام ها برای هر فصل
گام به گام چاپ جدید نیز قرار گرفته شد امیدوارم دوست داشته باشید
نسخه جدید به مرور اضافه خواهد شد
بخش دانلود
دانلود فایل با لینک مستقیم
     واژه شناسان بزرگی همچون راغب اصفهانی (در مفردات)، ابن منظور (در لسان العرب) و ابن فارس (در معجم مقاییس فی اللغه)، معتقدند واژه «اسلام(Islam)»  از ریشه «س-ل-م» به معنای صحت، عافیت، تندرستی و دوری از هرگونه فساد و تباهی گرفته شده است.
   همچنین ابن منظور واژه اسلام را بمعنای «انقیاد و سرسپردگی» دانسته، زیرا به دور از هرگونه گردنکشی و تباهی است. این واژه در معنا با دو کلمه «انقیاد» و «استسلام (تسلیم شدن)» هم معنی بوده، و در نقطه مقابل واژه «حرب»
     واژه شناسان بزرگی همچون راغب اصفهانی (در مفردات)، ابن منظور (در لسان العرب) و این فارس (در معجم مقاییس فی اللغه)، معتقدند واژه «اسلام(Islam)»  از ریشه «س-ل-م» به معنای صحت، عافیت، تندرستی و دوری از هرگونه فساد و تباهی گرفته شده است.
   همچنین ابن منظور واژه اسلام را بمعنای «انقیاد و سرسپردگی» دانسته، زیرا به دور از هرگونه گردنگشی و تباهی است. این واژه در معنا با دو کلمه «انقیاد» و «استسلام (تسلیم شدن)» هم معنی بوده، و در نقطه مقابل واژه «حرب»
گاهی دو واژه همسان وجود دارد که یکی عربی و دیگری فارسی است. در این صورت اولویت با واژه فارسی است. علت این پیشنهاد هم این است که اگر از واژه های  فارسی استفاده نشود، کم کم فراموش خواهند شد. واژه های یک زبان درحکم مصالح ساختمان آن زبان هستند که کاخ بلند زبان فارسی از این نظر سرمایه بزرگی در اختیار دارد.(بی اشکال)                                           (بی اشکال و بهتر)او لیاقت بیشتری دارد.                           او شایستگی بیشتری دار
-چون که واژه ها حیثیت دارند و این را بار ها گفته ام.چون که واژه ها حیثیت دارند و این را بار ها گفته ام، امشب، همین چند دقیقه ی پیش، فهمیدم که وقتی حوصله میکنم و واژه های قطار شده ی کسی را -خاصه اگر طولانی شده باشد- تا آخر میخوانم، یعنی آن فرد برایم عزیز است.بسیار عزیز.مثل فرزانه.مثل خواندن ِ سطر به سطر ِ پست آخرش و پست های قبلی اش.
-با همه ی احترام و حیثیتی که برای واژه ها قائلم، ادا کردنشان و البته مستقیم ادا کردنشان همیشه برایم سخت بوده.هرچه عمی
هشتم برهان،گروه فیروزه ای
نمره خلاقیت با وسایل دور ریختنی:دارد
نمره هزینه کم:ندارد
نمره هماهنگی با رنگ گروه:ندارد
نمره زیبایی:دارد
سرعت عمل:دارد
جمع نمره: با وجود سرعت عمل بالا= بیست =A++

«دانش آموزان عزیز در مورد کار دوستاتون انتقاد کنید....»
بسم الله الرحمن الرحیم

➖یه وقت‌هایی هست که آدم دلش می‌خواهد واژه‌های اسیرش را آزاد کند. ➖یه وقت‌هایی هست که زندانِ دلِ آدم تنگ می‌شود برای این همه واژه که یک‌ریز به در و دیوارِ دل می‌کوبند. این‌طور وقت‌ها یاد گرفته‌ام زندانِ دلم را برایشان بزرگ کنم تا گلوم، تا چشم‌هام. بعد قدری رهاشان کنم که بغض بشوند و کز کنند گوشه گلویم. که اشک بشوند و بچکند روی گونه‌هام. من چندی‌ست بیرحمانه، واژه‌هایی را به بند کشیده‌ام که مباد به بندم بکشند.
م
اسلاید آموزش فصل هشتم ریاضی نهم

پاورپوینت ریاضی نهم فصل ۸
حجم و مساحت
درس اوّل: حجم و مساحت کره
درس دوم: حجم هرم و مخروط
درس سوم: سطح و حجم
+ درسنامه ای پر محتوا با انیمیشنی زیبا و جذاب از فصل هشتم
+ نمونه سوالات امتحانی فصل هشتم مشابه آزمون های ترم دوم

آزمون

آزمون فصل هشتم ریاضی نهم
آزمون فصل هشتم ریاضی نهم با جواب در رابطه با مباحث حجم و مساحت است با پاسخگویی به نمونه سوال فصل هشتم ریاضی نهم تا حدودی اطمینان خاطر پیدا خواهید کرد که شما
بنام خالق عشق

دعای روز هشتم
اَللّهُمَّ ارْزُقْنى فیهِ رَحْمَةَ الاْیْتامِ وَاِطْعامَ اْلطَّعامِ وَاِفْشآءَ السَّلامِ وَصُحْبَةَ الْکِرامِ بِطَوْلِکَ یا مَلْجَاَ الاْمِلینَ خدایا روزیم گردان در این ماه مهرورزى نسبت به یتیمان و خوراندن طعام و به آشکار کردن سلام و هم نشینى با کریمان به فضل و کرمت اى پناه آرزومندان
سوالات ریاضی هشتم سال 96

در این مطلب از وبلاگم براتون سوالات ریاضی 
مرکز سنجش مجتمع نخبگان برای خرداد ماه سال 96است

جهت دانلود روی لینک زیر کلیک کنید

حجم 2.16 مگابایت

دانلود 

امیدوارم نمونه سوالات خوبی براتون گذاشته باشم
یک عده هستند که حقیقت را تجربه کرده‌اند، اما زبانِ بیانِ آن را ندارند.
عده ای نیز هستند که حقیقت را تجربه نکرده‌اند، اما چرب زبانند  و می‌توانند با چشم بندیِ زبانی، دیگران را بفریبند و خود را عالم و عارف جا بزنند. کافی ست به عمقِ چشمانِ این اهل شعبده نگاه کنی، بی تردید، متوجه خواهی شد که آگاهی و روشنی هنوز دل و جانِ آنها را لمس نکرده است.
وقتی از خدا سخن میگویند، هیچ لطفی و لطافتی در کلامشان نیست.
وقتی درباره عشق سخن میگویند، به هیچ وجه اثری 
بسم الله

دعای روز هشتم
اَللّهُمَّ ارْزُقْنى فیهِ رَحْمَةَ الاْیْتامِ وَاِطْعامَ اْلطَّعامِ وَاِفْشآءَ السَّلامِ وَصُحْبَةَ الْکِرامِ بِطَوْلِکَ یا مَلْجَاَ الاْمِلینَ خدایا روزیم گردان در این ماه مهرورزى نسبت به یتیمان و خوراندن طعام و به آشکار کردن سلام و هم نشینى با کریمان به فضل و کرمت اى پناه آرزومندان
ادامه مطلب
     واژه «شیعه» یا «تشیع»، لغتی است عربی که از ریشه «شَ-یَ-عَ» اخذ گردیده، و بمعانی : پیرو، یار، دسته، گروه، امت و حزب به کار رفته است. «تشیع» مصدر باب تفعل از همین ریشه میباشد.
     در زبان عرب «شیعه» واژه ای است مفرد، لیکن برای تثنیه و جمع و نیز مذکر و مونث به همین صورت استعمال میشود. ولی در زبان فارسی «شیعیان» صورت جمع این واژه به حساب می آید. 
     همانطور که ذکر شد این واژه به دومعنای بسیار نزدیک استعمال شده است:
1. «الشیعه» به شکل مفرد و بدون
قرارم این بود که از هشتم فروردین رسماً مثل یک جنگجو با مشکلات و محدودیت های بدنی و ذهنی مبارزه کنم.نتیجه این جنگ باید اونی باشه که می خوام.
میدونم ممکنه این حمله های عصبی تا آخر عمر هیچ وقت منو رها نکنند ولی می تونم باهاشون زندگی کنم.هر کی هر چی میخواد بگه.به نظر من شجاعت میخواد اینکه دنبال چیزی بری که بقیه به خاطر دست نیافتنی بودن بهش می خندن!!!...
و من میخوام از امروز شجاع باشم...
شب بخیر...
Be brave...Be strong...Be you
وقتی دیگر چیزی برای خلق کردن نداشتی، شاید آنگاه خویشتن را آفریدی...*
یه قصه بنویس با theme «ما نمی‌بازیم؛ یا می‌بریم، یا می‌آموزیم**»... و توش از قدرت واژه‌ها استفاده کن.
---------------------------------
* ترتیب socialization و individuation
** واژه‌ی باخت رو انکار نمی‌کنی! transformش می‌کنی...
---------------------------------
پ.ن.1: تمرینات کلاس ژرف، ترم آفرینش‌گر
دانلود قسمت هشتم برنامه پرشین گات تلنت

کارگردان: آرش سبحانی | ژانر: استعدادیابی | سال تولید: 2020 - 1398 | تاریخ پخش : 1 فروردین ماه 1399
مجریان: فرزان اطهری و تارا گرامی | تعداد قسمت ها: 11 قسمت | مدت زمان هر قسمت: 60 - 120 دقیقه
فرمت: MP4 | کیفیت: WEB-DL | محصول سوئد | تهیه کننده: آرش سبحانی | سازنده : سایمون کاول

درباره ی پرشیاز گات تلنت :
یک مسابقه تلویزیونی است که در شبکه ام‌بی‌سی پرشیا استعدادهای درخشان را کشف می‌کند. این برنامه استعدادهای خوانندگان، رقاصان
دانلود پاورپوینت درس اول عربی هشتم
عنوان: پاورپوینت درس 1 الدرس الاول عربی هشتم فرمت: ppt پاورپوینت شامل: 45 اسلاید این پاورپوینت جذاب، قابل ویرایش بوده و کاملاً منطبق با کتب درسی تهیه و تنظیم شده است. مناسب برای معلمان جهت تدریس بهتر و دانش آموزان برای یادگیری بهتر ***برای آگاهی بهتر از محیط این پاورپوینت می توانید در ادامه

بسم الله

دعای روز هشتم
ادامه مطلب
فرصت استثنایی تخفیف ویژه
آموزشی ویژه تدریس دبیران عزیز
آموزشی مفهومی برای دانش آموزان
پاورپوینت آموزشی دارای 88 اسلاید آموزشی
آموزش صفحه به صفحه ریاضی هشتم
قابلیت اجرا در رایانه و پخش توسط ویدئو پروژکتور در کلاس های درسی با کیفیت بالا
برای دیدن قسمت هایی از آموزش میتوانید به کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام jaheshriazi@ مراجعه کنید.
در صورت به روز رسانی پاورهای آموزشی،به صورت رایگان برای خریداران ارسال می شود.

برای خرید اینجا کلیک کنید

هر چه قدر هر کجا که گشتم هیچ شعری چون این شعر سهراب به این اندازه به من امید و اراده نداد
گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید
واژه ها را باید شست
واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد
چترها را باید بست
زیر باران باید رفت
ادامه مطلب
هر چه قدر هر کجا که گشتم هیچ شعری چون این شعر سهراب به این اندازه به من امید و اراده نداد
گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید
واژه ها را باید شست
واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد
چترها را باید بست
زیر باران باید رفت
ادامه مطلب
به صبوری. به خشم. به ناچاری. به لابد هایم .به شاید هایم. به نمی شود هایم. به ضمیر پنهان تو.به پیدایی او. به در ها و اتاق ها و پنجره ها. خیابان هایی که در آن ها گرفتارم. درختانی که بی برگ سر می کنند. به آفتاب از این سوی پنجره. به سکوت خاک و برگ و آب. به واژه واژه ی آدم ها. به خاموشی مولانا.
شیوه عددگذاری در ساختار پژوهش و پروپوزال :
فصل اول: کلیات و مفاهیم 
1-1. کلیات
1-1-1. بیان مسئله
1-1-2. پرسش های پژوهش
1-1-2-1. سوال اصلی
1-1-2-2. سوالات فرعی
1-1-3. پیشینه پژوهش
1-1-3-1. پیشینه مسئله
1-1-3-2. پیشینه تحقیق
1-1-4. فرضیه پژوهش
1-1-5. اهداف علمی
1-1-6. کاربردها
1-1-7. روش
1-2. مفاهیم
1-2-1. کلید واژه
1-2-2. کلید واژه
1-2-3. کلید واژه
1-2-4.کلید واژه
1-2-5. کلید واژه
فصل دوم: تشدید مجازات مرتکبین مواد مخدر و روانگردان
2-1. سوابق تعدد و تکرار در قوانین موضوعه ایران 
2-2. تشدید مجازات جر
#مادر
مادر، اسوه ی تکرار نشدنی تاریخ بشریت که مانندش، بی مانند است!
مادر، مبهم ترین واژه ی هستی است. واژه ای که عالمیان از یافتن معنی آن عاجز شدند، زیرا که واژه ها برای توصیفش نا چیز بودند!
او اسطوره ایی بود که هیچگاه شرح کامل فدا کاری هایش ثبت نگردید و صرفا خاطره شد…
ادامه مطلب
سوالات درس دوم مطالعات هشتم 
درس دوم: تعاون
2)
نکته: تعاون تنها به خانه و مدرسه و محله محدود نمی شود.
 1 -انفاق چیست؟ افراد از طریق بخشش مال، علم، توانایی ها و وقت خود به کسانی که نیازمند هستند،
یاری می رسانند، به این بخشش انفاق می گویند. 
2 -افراد نیکوکار و موسسات خیریه چه نقشی در همیاری اجتماعی دارند؟ گاهی افراد نیکوکار در قالب
سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه به یاری نیازمندان یا حل برخی از مشکالت جامعه می
پردازند. 
ادامه مطلب
دانلود قسمت هشتم سریال مانکن

آخرین قسمت منتشر شده :قسمت 8 آخرین فصل منتشر شده :فصل 1

زبان :فارسی محصول :ایران

نویسنده :بابک کایدان کارگردان :حسین سهیلی زاده ، ایرج محمدی

ستارگان :محمدرضا فروتن، مریلا زارعی، نازنین بیاتی، امیرحسین آرمان، فرزاد فرزین، حسین پاکدل، بهشاد شریفیان، نفیسه روشن و... https://www.youtube.com/watch?v=jHQBixp_iMo
      واژه «مزدَیَسنا» (آیین زرتشتی) از دو کلمه "مزدا" و "یَسن" ترکیب یافته است. «مزدا» لغتی اوستایی است که بمعنای حافظه و به حافظه سپردن میباشد، و به تنهایی و یا در ترکیب با کلمه "اهوره" 155 مرتبه در بخش "گاتاها (گاثاها یا گاهان)" اوستا به کار رفته است. این واژه در زبان سانسکریت به صورت «مَذِس» و بمعنای دانش و هوش آمده است. واژه «یَسن» نیز در اوستایی از ریشه "یَزِش" بمعنای پرستش میباشد. «مزدَیَسنا» صفتی بمعنای "پرستنده اهورامزدا" است. متضاد لغت «مزد
دریافتحجم: 192 کیلوبایتتوضیحات: ترجمه متون هشتم پی دی اف 
دریافتحجم: 7.47 مگابایتتوضیحات: پاورپوینت پایه هشتم درس هشتم 

فونت های مورد نیاز جهت اجرای پاور پوینت
دریافتحجم: 352 کیلوبایت     
دریافتحجم: 350 کیلوبایتدریافتحجم: 361 کیلوبایتدریافتحجم: 367 کیلوبایتدریافتحجم: 59.8 کیلوبایت 
سوالات مطالعات هشتم درس نهم
درس نهم: ظهور اسالم در شبه جزیره عربستان 
1 -اسالم چگونه ظهور کرد؟ اسالم در شبه جزیره عربستان و در میان مردمی که در جهالت و نادانی
به سر می بردند، ظهور کرد.
نکته: شبه جزیره عربستان که جزیره العرب نیز نامیده می شود در جنوب غربی آسیا واقع شده
است 
2 -حجاز در کجا قرار دارد؟ حجاز از جمله مناطق کوهستانی واقع در غرب جزیرتالعرب است. 
ادامه مطلب
واژه صنعت گردشگری، اصطلاحی است که از زبان­های خارجی ترجمه شده و به غلط در زبان فارسی بکار می‌رود. اینکه این واژه و استفاده از آن در زبان فارسی چرا نادرست است باید به مفهوم واژه صنعت یا Industry در زبان­‌های اروپایی توجه کرد. ترجمه درست واژه Industry در زبان فارسی کلمه صناعت است همان طور که واژه های فلاحت، سیاحت و زراعت به عنوان هم‌وزن‌های لغوی در زبان عربی ساخته شده‌اند. معادل‌های فارسی این اصطلاحات کشاورزی، بازرگانی، گردشگری و کشت و کار یا کشت
روی تخت دراز کشیده ام ، به رغم آنکه هوای خانه واقعا گرم است پتوی کلفتی روی خودم انداخته ام. انگار که از صبح و سرمایش ترس داشته باشم! 
"بار دیگر شهری که دوست میداشتم"را میخوانم.خاطره تند تند پیام میدهد و شلوغش میکند و حوصله ندارم مُجابش کنم که ارام باشد.فقط میگویم که "حضوری حرف میزنیم." تند و تند تحلیل میکند، سوال میکند و خودش جواب میدهد.تند و تند واژه ها را میکُشد! و من ، غرق ِ نادر ابراهیمی و واژه های نو به نوش، مداد از دستم نمی افتد و با فاصله ه
اولویت یادگیری یعنی ابتدا یادگیری را با واژه های بسیار کاربردی و
رایج شروع کنید و رفته رفته به سمت واژه های پیچیده تر بروید. اشتباه بسیار رایجی
که در بین زبان آموزان می بینیم استفاده از کتاب هایی مثل 504 یا
Essential words for TOEFL برای افزایش گسترش دامنه لغات است. گرچه این کتاب ها مفید هستند اما
واژه های ارائه شده در آنها خیلی رایج نیستند. بخشی از این واژه ها را تنها در
متون ادبی می توانید پیدا کنید، پس شروع کردن با این کتاب ها کمکی به شما نمی کند.
ما سعی
متاسفانه هر چه که دنبال قسمت هشتم سریال شرلوک (همونی که توی پست های قبل گفتم.) گشتم نبود.تلوبیون این قسمت رو نذاشته.این قسمت حدود ساعت 1:15 بعد از نصف شب روز جمعه پخش شد.الان دو هفته است دارم دنبال لینک دانلود این سریال می گردم تا این جا هم بذارمش. :|
برای اون هایی که نتونستن قسمت هشتم رو ببینن بگم که موریارتی شکست خورد و طبق معمول شرلوک پیروز شد و زنده و سالم و سر حال برگشت سر کارش.آیرین آدلر هم مرد.خانم هادسون و دکتر واتسون هم با هم ازدواج کرده بو
سریال مانکن قسمت 8 | سریال مانکن قسمت هشتم,
سریال مانکن قسمت 8 هشتم,
دانلود سریال مانکن قسمت 8 هشتم با لینک مستقیم
دانلود قسمت 8 سریال مانکن با کیفیت عالی 1080p
لینک دانلود قرار گرفت
دانلود قسمت هشتم 8 سریال مانکن
گروه فیلم :  اجتماعی – عاشقانه
سال تولید : 1398
تعداد قسمت ها: 26 قسمت
کارگردان : حسین سهیلی زاده
بازیگران: محمدرضا فروتن, مریلا زارعی, فرزاد فرزین, نازنین بیاتی, امیرحسین آرمان, لیندا کیانی, حسین پاکدل, الهام پاوه نژاد, بهشاد شریفیان, نفیسه ر
سریال مانکن قسمت 8 هشتم,
لینک دانلود قرار گرفت
بازیگران: محمدرضا فروتن, مریلا زارعی, فرزاد فرزین, نازنین بیاتی, امیرحسین آرمان, لیندا کیانی, حسین پاکدل, الهام پاوه نژاد, بهشاد شریفیان, نفیسه ر
بنویس “آب”، جار بزن: “نان” تمام شد !آن واژه های تلخ دبستان تمام شد !بابا، درخت، داس، کبوتر، قفس، سکوتآقا اجازه! دیکته هامان تمام شدبنویس: گرگ آمد و خط خورد خنده هادیگر دروغگویی “چوپان” تمام شد !آقا اجازه! خون شهیدان چه می شود؟آموزگار: هیس ! پسر جان ! تمام شد !دیروزمان به دغدغه آب و …
نوشته شهدا شرمنده ایم … اولین بار در شهید محمد مهدی لطفی نیاسر. پدیدار شد.
دانش آموزان گرامی
ضمن عرض سلام

فایل زیر را دانلود کنید و پس از پرینت کردن، به سوالات با دقت پاسخ دهید. این برگه به همراه پاسخ ها باید پس از تعطیلات به دبیر تحویل داده شود.

برای دانلود کلیک کنیدعنوان: عربی درس7 پایه هشتم - اقای اقاییحجم: 176 کیلوبایت 
سریال مانکن قسمت 8 هشتم,
لینک دانلود قرار گرفت
سوالات مطالعات هشتم درس ششم
درس ششم: قوه قضائیه 
1 -چه کسانی از نوجوانان در برابر آسیب ها و تهدیدات محافظت می کنند؟ خود، خانواده، مدرسه و
قانون
2 -هر فرد چگونه می تواند از خود در برابر آسیب ها و تهدیدات محافظت کند؟ هر فرد نسبت به بدن
و روح و روان خود مسئول است و باید از اعمال و رفتاری که به سالمتی بدنی و روانی او لطمه می
زند، پرهیز کند.البته در این راه باید همیشه از خداوند متعال کمک بگیریمو از طریق نماز و دعا از
او بخواهیم تا ما را یاری کند که در ر
دانش آموزان گرامی
ضمن عرض سلام

فایل زیر را دانلود کنید و پس از پرینت کردن، به سوالات با دقت پاسخ دهید. این برگه به همراه پاسخ ها باید پس از تعطیلات به دبیر تحویل داده شود.

برای دانلود اینجا کلیک کنیدعنوان: سوالات ریاضی هشتمحجم: 154 کیلوبایت 
دانش آموزان گرامی
ضمن عرض سلام

برای دانلود اینجا کلیک کنیدعنوان: سوالات ریاضی هشتم - آقای محمدیحجم: 154 کیلوبایت 
برای دانلود فایل اینجا کلیک کنیدعنوان: ریاضی هشتم - فصل اول و دوم - آقای صرامیحجم: 4.85 مگابایت
بروزرسانی 98/12/22
 دانلود فیلم ریاضی هشتم - جلسه اول - آقای صرامی
با امکان مشاهده در آپارات
دانلود ج
لوگوس
واژه logos -که به لحاظ ریشه‌شناختی، مرتبط با واژه legein به معنای سخن گفتن (to speak) است- حامل معانی گوناگونی است.[1] از این معانی است: مشخص کننده، سخن، گزاره، جمله، توضیح، تعریف، فرمول، حساب، نسبت، تبیین، استدلال، و قوه عقل.[2] معانی مذکور بی‌ارتباط نمی‌نمایند: اگر «لوگوسِ» شیء، «توضیح» آن باشد، یعنی لوگوس به سوی «تبیین» و «تعریف» شیء رهنمون می‌شود، چرا که وقتی چیزی را توضیح می‌دهیم، در واقع می‌خواهیم تبیین و در بهترین حالت، تعریفی از آن به
کلاس مجازی هشتم <-- اینجا کلیک کنید و با عنوان مهمان وارد کلاس شوید.
اگر در ورود به کلاس مشکل داشتید مرورگر خود را بروزرسانی کنید. (Firefox یا Chrome)

کتاب دانش آموز و کتاب کار زبان هشتم (PDF)
کتاب گویا (فایل های صوتی کتاب)
فیلم های پخش شده از شبکه آموزش سیما (لینک ها را کلیک کنید ↓)1398/12/13 انگلیسی/ درس 6 / conversation1398/12/19 زبان انگلیسی/ درس 6 / practices
1397/12/27 - زبان هشتم / درس 6 / Listening / صفحه 52
دانلود فصل هشتم گیم آف ترونز دوبله فارسی
قسمت دوم از فصل پایانی مجموعه تلویزیونی بازی تاج و تخت به نوعی مسیر رسیدن به جنگ بزرگ را هموار کرد.
در دقایق پایانی قسمت دوم بالاخره شاهد عملی‌شدن یکی از قدیمی‌ترین وعده‌‌های مجموعه بودیم؛ در گرفتن یک جنگ تمام‌عیار بین زندگان و مردگان. جنگی که البته خون‌ریزی‌های مربوط به آن را هنوز ندیده‌ایم.
قسمت دوم فصل هشتم گیم ترونز
 سکانس جنجالی آریا استارک در قسمت دوم فصل هشتم گیم اف ترونز. ۴ اردیبهشت, ۱۳۹
واژه های دخیل در قرآن مجید
شاید این سؤال خیلی از مسلمانان غیر عرب باشد که چرا دین اسلام به عربی است؟
چرا ما باید قرآن نماز و دعا را به زبان عربی بخوانیم؟
مگر زبان فارسی چه نقص و کمبودی دارد که نمی شود با آن دعا خواند؟
....
با مواجهه و مطالعه کتاب نفیس واژه های دخیل در قرآن در می یابیم که خدای متعال گرچه دین اسلام را به زبان عربی نازل فرمود، اما در تنزیل آیات قرآن کریم از بسیاری واژه های غیر عربی زبان های موجود در آن زمان بهره برد. 
این نکته در عین
دوست داشتن شما، قشنگترین حسی است که قلبم میتوانست تجربه کند. 
از دور اینگونه قلبم برایتان میلرزد، چه لحظات شیرینی است زمانی که دستتان را لمس کنم و غرق گرمای نگاه و آغوشتان شوم و عمق عشقم به شما را در باران شادی و شوق چشمانم نمایان کنم.

#شما، تمام رویا و آرزو های شیرین شبانه‌ام...

پس از یافتن بدنه برهان باید وضوح آن را در ذهن خود بیشتر کنید تا بتوانید به درستی آن را ارزیابی کنید
بیشتر واژه ها بیش از یک معنی دارند
ابتدا واژه های با اهمیت را پیدا کنید:
1. کلماتی که در حیطه مورد بحث کاربرد بیشتری دارند
2.عبارات و واژه های انتزاعی که کمتر به مورد به خصوص اشاره دارند
حالا بدون ذهن خوانی بپرسسد:
1.آیا معنی این کلمه بدیهی و روشن است؟
و اگر نه
2. منظور گوینده از این کلمه دقیقا چیست؟
لازمه بررسی ابهام ها دانستن معانی مختلف یک واژه اس
ریشه یابی سپتیک تانک
در واژه اگه بخواهیم سپتیک تانک را تعریف کنیم بایستی به ریشه این کلمه که از دو واژه سپتیک + تانک تشکیل شده است دقت و اشاره کنیم .سپتیک مخزنی برای نگهداری فاضلاب و هرگونه ماده جامد دور ریختنی است . تانک یعنی محفظه و انباره مایعات یا هرآنچه که بایستی نگهداری یا تخلیه شود .البته این تعریف و جداسازی هم چندان درست نیست . چرا که در واژه سپتیک تانک باهم هستند ولی در زبان انگلیسی متمایز هم معنا هم میشوند .
بدین دلیل است که وقتی سپتیک
دانلود سوالات متن مطالعات هشتم
سوالات درس به درس مطالعات هشتم
فرمت PDF + لینک دانلود مستقیم قرار گرفت
نام درس : مطالعات اجتماعی | موضوع : سوالات متن | نویسنده : نمره برتر
منتشر شده در نمره برتر | پایه و رشته : پایه هشتم

ادامه مطلب
زبان ترکمنی بعنوان زبان قبایل اوغوز منطقه دریای آرال که در سده‌های هشتم تا نوزدهم میلادی سکنی گزیده بودند بوجود آمد.‌این زبان در فرایند تکاملی خود برخی ویژگیهای گروه زبان «قبچاق» را پیدا کرد، یعنی به زبان ترکی ترکیه و ازبکی نزدیک شد. علاوه بر‌این زبان ترکمنی بطور سنتی حاوی شمار قابل توجهی واژه‌های فارسی و عربی بود که در دوران شوروی به جایگزین کردن آنها با کلمات و اصطلاحات ترکمنی آغاز کردند، اما پس از اعلام استقلال ترکمنستان‌این فرایند
از سوى شخص دیگرى وارد آمده باشد و خواه به سبب تکلیفى از سوى شارع و قانونگذار باشد. نراقى پس از نقل عبارت هاى بسیار از لغت نامه مى نویسد: در روایـات سه واژه: ضرر، ضرار و اضرار، آمده است. این واژه هاى سه گانه، هر چند از دید لغوى با هم اختلاف دارند، ولى…
ادامه مطلب
این بخش از جشنواره  برای دانش‌آموزان دوره اول متوسطه اضافه شد که شامل ۶ رشته می‌باشد.
زبان و ادبیات فارسی(احساس واژه ها)
پژوهش
دست‌سازه‌ها
زبان انگلیسی (فقط برای دانش‌آموزان پایهٔ هشتم)
علوم آزمایشگاهی (فقط برای دانش‌آموزان پایهٔ هفتم)
بازارچهٔ کار و فناوری  میتوانید شیوه نامه را از اینجا دانلود کنید
دانلود سریال کرگدن قسمت هشتم با کیفیت عالی
سریال کرگدن قسمت 8
دانلود قسمت هشتم سریال کرگدن
کارگردان : کیارش اسدی زاده ژانر : اکشن ، درام سال تولید : 1398 سال انتشار : 1398 محصول : ایران بازیگران عبارتند از : مجید آقاکریمی • محمد امین • سارا بهرامی • ستاره پسیانی • پانته آ پناهی ها • شراره دولت آبادی • پوریا رحیمی سام • مصطفی زمانی • هدی زین العابدین • کاظم سیاحی • بانیپال شومون • نادر فلاح • معصومه قاسمی پور • الهام کردا • مهدی کوشکی ماجرا سری
به او گفتم که توی رابطه هستم و دیگر نمی‌توانیم چیزی که قبلا داشتیم را داشته باشیم. ناراحت شد. برای من هم کمی ناراحت‌کننده بود. به خصوص که مدتی از او خوشم می‌آمد. من خوب می‌دانستم که دور و برم کسی نیست که بهتر از او واژه‌ها را بشناسد. او با واژه‌هایش خوب قلقلکم می‌داد. یکی از همین روزها مثل همیشه بی‌مقدمه به انگلیسی پیام داد «می‌دونی از چی متنفرم؟» پرسیدم «چی؟» در جوابم گفت «اینکه توی رابطه‌ای و کات هم نمی‌کنی.» به او گفتم مدتی‌ست که رابط
دانلود سوالات درس چهارم مطالعات هشتم
درس پنجم: آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آنها 

1 -نوجوانان چه گروه های سنی را تشکیل می دهند؟ گروه سنی دوازده تا هجده سال 
2 -چرا نوجوانی دوره حساسی است؟ در این دوره، افراد از نظر جسمانی دچار تغییراتی می شوند
که به این تغییرات »بلوغ« می گویند .نوجوانان عالوه بر تغییرات جسمانی از نظر ذهنی و اجتماعی
نیز تغییر می کنند .آنها در حال پشت سر گذاشتن کودکی و رسیدن به جوانی و بزرگسالی هستند.
 3 -تغییرات دوره نوجوانی اغل
پاورپوینت پیام های آسمان هشتم
 جهت دانلود فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید.
دانلود پاورپوینت پیام های آسمان هشتم

پیام های آسمان پایه 8 - درس 5 : روزی که اسلام کامل شد. حرف اول با سرکارخانم فرزانه جعفری | کانال رسمی |. 0 بازدید 5 ساعت پیش. 7:54 ... پاورپوینت کل درس های پیام های آسمانی هشتم پاورپوینت درس 6 پیام های آسمانی هفتم (اسوه فداکاری و عدالت ) ... هشتم درس 7, پاورپوینت پیام های آسمان هشتم درس 8, پاورپوینت پیام های آسمان هشتم ...

پاورپوینت پیام‌ها
دانلود سوالات ریاضی هشتم خرداد 97-98
در این مطلب از وبلاگ براتون سوالات امتحان ریاضی یکی از مدارس اصفهان رو آماده کردم که سوالات خوبیه و می تونید در ادامه مطلب دانلود کنید.
جهت دانلود روی لینک زیر کلیک کنید.
حجم: 535 کیلوبایت

دانلود

امیدوارم نمونه سوالات خوبی باشه براتون.
سوالات درس 13 مطالعات اجتماعی هشتم
سوال های مطالعات اجتماعی هشتم

1-سه سلسه ترک تبار که از اواخر قرن 4 تا اوایل قرن 7 در ایران حکومت کردند را نام ببرید.
غزنویان – سلجوقیان – خوارزمشاهیان
2- غزنویان که بودند و چرا به این نام مشهور شدند؟
غزنویان دودمانی تر ک تبار بودند که چون حکومت خود را از شهر غزنین )غزنه( آغاز کردند بهاین نام مشهور شدند.

3-غزنویان چگونه پس از سامانیان به قدرت رسیدند؟
پس از ضعف سامانیان ، محمود غزنوی که حاکم غزنه بود، خراسان را
جهت آمادگی بیشتر دانش آموزان هشتم متوسطه اول در طول سال تحصیلی و شناخت بهتر محتوای کتاب درس عربی فایل الکترونیکی آن در سایت های مختلف ارائه شده است . به نقل از سایت مشاوره تحصیلی هیوا دانش آموزان با دانلود کتاب درس عربی پایه هفتم متوسطه اول  می توانند با نکات مهم و کلیدی مندرج در این کتاب درسی آشنا شده و تسلط بیشتری در امتحانات دی ماه و خرداد ماه کسب نمایند . داوطلبان برای دانلود فایل PDF کتاب درسی عربی هشتم اول متوسطه 98 - 99 می توانند روی لین
یکی از مشکلات زبان آموزان و دانشجویان عزیز نداشتن ارتباط مناسب با زبان انگلیسی است به همین خاطر همیشه ازیادگیری زبان انگلیسی گریزان هستند اما ما با روش کدینگ ظاهر دیگری از یادگیری کاربردی ترین واژهگان 504 را به شما نشان خواهیم داد.
نام محصول  کدینگ 504 در 20 میباشد که در واقع ما یک تصویر ذهنی از واژه در ذهن شما قرار میدهیم به این صورت که وقتی کلمه را میبینید معنی واژه در ذهن شما نمایان می شود. روش کار کدینگ 504 به این صورت می باشد که شما یک لغت را
یکی از مشکلات زبان آموزان و دانشجویان عزیز نداشتن ارتباط مناسب با زبان انگلیسی است به همین خاطر همیشه ازیادگیری زبان انگلیسی گریزان هستند اما ما با روش کدینگ ظاهر دیگری از یادگیری کاربردی ترین واژهگان 504 را به شما نشان خواهیم داد.
نام محصول  کدینگ 504 در 20 میباشد که در واقع ما یک تصویر ذهنی از واژه در ذهن شما قرار میدهیم به این صورت که وقتی کلمه را میبینید معنی واژه در ذهن شما نمایان می شود. روش کار کدینگ 504 به این صورت می باشد که شما یک لغت را
ابتدا باید گفت چنانچه زن و شوهری دارای فرزند باشند سهم الارث زن یک هشتم از دارایی شوهر می باشد ،
در اینجا بنحوی صرف وجود فرزند مهم است ، بطوریکه زن نباید حتما مادر فرزند باشد پس اگر مرد فرزندی دارد کفایت می کند.اما در صورتی که فرزندی نداشته باشند ، سهم الارث زن یک چهارم است.
حال اگر مردی دارای همسران دیگری باشد سهم الارث بین زنان آن تقسیم می شود.
مثلا مردی که دارای فرزند است دو زن داشته باشد همان سهم یک هشتم بین زنان تقسیم می شود، یعنی هریک از ز
قانون توانگری 

خدا روزی رسان آدمی است. انسان با کلامی که بر زبان می آورد می تواند هر آنچه را که حق الهی اوست به تملک در آورد. او باید به کلامی که بر زبان می آورد ایمان کامل داشته باشد.
قدرت واژه ها
واژه ها و اندیشه ها دارای امواجی بی نهایت نیرومندند که همواره به تن و چارچوب امور آدمی شکل می بخشند. ایمان به واژه ها و اندیشه هاست که آنها را محقق می سازد. 
اگر کسی موفقیت بطلبد اما اوضاع را برای شکست آماده کند دچار همان وضعی خواهد شد که برای آن تدار

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ملک سلیمان set my wings on fire